Nugenėjus Laisvės alėjos liepas, neliko ir lizdo

Kauniečiai grožėjosi, kaip paukščių pora Laisvės alėjoje susisuko lizdą ir ruošėsi perėti, tačiau džiaugsmas truko ne ilgai. Šią savaitę buvo apgenėtos Laisvės alėjos liepos šakos, o be jų neliko ir naujai susukto lizdo.

Ties V.Kudirkos viešosios bibliotekos langais augančioje liepoje sparnuočių porelė buvo susisukusį lizdą. Toks vaizdas šildė kauniečių širdis, mat jie tikėjosi, kad po langais čirpaus jaunikliai, tačiau pavasarinį čiulbėjimą pakeitė pjaunamų šakų garsas.

Šią savaitę buvo genėjamos Laisvės alėjos liepų šakos. Kauniečiai pasakojo, kad genint medžius nebuvo atsižvelgta į tai, jog paukščiai jau buvo susisukę lizdus.

„Tas paukštis tiesiog tupėjo ir žiūrėjo, kaip jo namus naikina. Plyšta širdis“, – apmaudo neslėpė paukščius pro langą fiksavusi kaunietė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

„Kauno diena“ dėl genėjamų liepų ir išdraskyto lizdo klausimus uždavė ir Kauno miesto savivaldybės atstovams. Jų pateiktuose atsakymuose nurodoma, kad genint medžius Laisvės alėjoje lizdo esą nebuvo.

Tas paukštis tiesiog tupėjo ir žiūrėjo, kaip jo namus naikina. Plyšta širdis.

„Remiantis praktiniu Europos medžių sodinimo, genėjimo ir saugaus darbo vadovu, genėti augalus galima įvairiais metų laikais, žinoma, atsižvelgiant į želdinių rūšį ir kitus, su genimu augalu susijusius, aspektus. Prieš apgenint medžius, jie yra apžiūrimi, šis medis ne išimtis. Visgi lizdas nebuvo rastas, galbūt paukščiai tik ruošėsi jį sukti.

Pagal rangovų pateiktą informaciją, bokštelio pagalba pakėlus darbuotoją į reikiamą aukštį, medis apžiūrėtas ir paukščių lizdo nebuvo rasta. Kiekvienas atvejis individualus, tačiau visada stengiamės atsižvelgti į gyvūniją, gyvenančią medžiuose“, – komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius vedėja Radeta Savickienė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Ji nurodė, kad dabar leidimai išduoti ir genėjimo bei blogos būklės želdinių kirtimo darbai užsakyti daugelyje miesto vietų: Savanorių pr., Miško g., Vilniaus g., Žemaičių g. atkarpoje nuo Savanorių pr. 68 Aušros g. 12, Trakų g. ir kitose miesto erdvėse.


Šiame straipsnyje: lieposmedžių genėjimaslizdasneliko lizdoskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

lai nemeluoja

lai nemeluoja portretas
niekada niekas neapžiūri medžių genėjimo metu,tai pirma,antra,tai pagal tokiu laiku išduodamus leidimus galima spręsti,jog dirba visiški besmegeniai nieko nenutuokiantis apie gamtą,nes nežino net elementarių dalykų,pvz.kada,kokie paukščiai peri. O pagal genėjima,galima iškart pasakyt,jog dirba medkirčiai,o ne žmonės nutuokiantys apie medžių genėjimą.

Anonimas

Anonimas portretas
KODEL KAS METAI GENEJA LIEPAS JOS SENOS JAS SAUGOTI REIKIA ATSARGIAI SU JOMIS ELGTIS.LABAI BLOGAI IR TAIP SUMAZEJO MEDZIU

BLINDA

BLINDA portretas
Ponios Savickienes negalima tiketi nei vienu zo dziu.PASTOVIAI issisukineja,meluoja o pazadu niekad neispildo.Tai gamtos niokotojos vadove.Pati, manau, gyvena gamtoje ir aplink savo namus medziu nekerta.Paimtu pavyzdi is Vilniaus.
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių