Prieš žiemą sodinami medeliai: ar ūgtelėję netrukdys saugiam eismui?

Net keliose Kauno vietose šiuo metu sodinama šimtai medelių. Dalis jų – skiriamosiose eismo juostose. Ar ūgtelėję medeliai netrukdys saugiam eismui?

Pastarosiomis dienomis kauniečiai stebėjo darbininkus, Šiaurės prospekto pradžioje sodinančius medelius. Nauji sodinukai keliomis eilėmis išrikiuoti tarp eismo juostų esančioje skiriamojoje juostoje, tad vairuotojams kilo klausimų, kaip bus dėl eismo saugumo.

„Žaliuojantys medžiai visada gražu, tik įdomu, kodėl nuspręsta jų alėją sodinti skiriamojoje juostoje? Juk kai jie paaugs, kamienai sustiprės, medžių lajos pasidarys tankesnės, gali užstoti priešpriešomis važiuojančius automobilius“, – svarstė dažnai Šiaurės prospektu važiuojantis Kęstutis.

„Kauno diena“ pasidomėjo, kokie medeliai pasodinti Šiaurės prospekto skiriamojoje juostoje ir ar vairuotojų nerimas dėl eismo saugumo yra pagrįstas.

Želdynai: Šiaurės prospekte pasodinti 375 medeliai. (Regimanto Zakšensko nuotr.)

„Šiaurės prospekte sodinami 375 medžių – gudobelių, klevų ir beržų – sodinukai. Centrinėje skiriamojoje žalioje juostoje tarp skirtingų judėjimo krypčių važiuojamųjų dalių želdinius galima sodinti“, – komentavo Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Ji pridūrė, kad dėmesį galima atkreipti į Taikos ir Baltų prospektus. Šių gatvių skiriamosiose juostose želdiniai įkurdinti prieš dvejus metus. Per tą laiką nebuvo problemų dėl eismo saugumo ar riboto matomumo

Dienraštis pasidomėjo, ar ne per vėlu sodinti medelius, kai skruostus jau kutena šaltukas. Specialistai pažymėjo, kad toks oras esą dar tinkamas.

„Medžiai sodinami pasibaigus jų vegetacijos laikotarpiui, todėl žema oro temperatūra nekenkia sodinimo darbams. Pagrindinė sąlyga – kad nebūtų įšalo“, – pažymėjo R. Savickienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
niekam kol kas nekliudo, tie medžiai; Tik viena blogybė - vėjo genami lapai rudenį, kai paslysim, kai trenksim vieni kitiems šonan... Beje, pavadinkit, - "Baltijos alėja", dar "Taikos alėja" ir nusiraminkit;

789

789 portretas
Svarbiausia, kad ne medeliai, o tie, kurie vairuoja automobilius netrukdytų saugiam eismui. Nes vairuotojų tarp jų yra mažas procentas, dauguma tiesiog naudojasi automobiliais.

sunys nemyza

sunys nemyza portretas
skirtingai nuo konservuotu beretnyku
VISI KOMENTARAI 46

Galerijos

Daugiau straipsnių