Seimo pirmininkė: parlamentų lyderiai sutaria dėl paramos Ukrainos narystei NATO

Aljanso šalių parlamentų lyderiai sutaria tiek dėl didesnio finansavimo gynybai, tiek dėl paramos Ukrainos narystei, pasibaigus Lietuvoje vykusiam Aljanso šalių parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimui sako Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Aš labai džiaugiuosi, kad skirtingų šalių parlamentų lyderiai kalbėjo iš esmės vienu balsu, visiškai nepriklausomai nuo to, iš rytinio NATO flango ar pietinio, ar iš Šiaurės, iš esmės labai geras sutarimas ir dėl to, kad reikia didinti finansavimą, ir dėl palaikymo Ukrainos narystei, kurią iš esmės visi kalbėjusieji mato NATO nare ir tikisi, kad tai įvyks kuo greičiau“, – šeštadienį žurnalistams Pabradės poligone sakė Seimo pirmininkė.

Po penktadienį Seime vykusio NATO šalių parlamentų vadovų susitikimo delegacijos šeštadienį stebėjo pratybas Pabradės centriniame generolo Silvestro Žukausko poligone.

Seimo pirmininkė pasisakyme pažymėjo, kad parlamentinis dėmuo Aljanse šiuo metu yra svarbus kaip niekada, nes parlamentuose priimami sprendimai dėl gynybos finansavimo, dokumentai dėl paramos Ukrainos narystei NATO.

Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

„Kalbėdami apie rytinio flango stiprinimą, kas mums svarbiausia, Lietuvai, Latvijai, Estijai, turime nepamiršt ir to, kad yra pietinis NATO flangas, kuris turi savo rūpesčių, savo interesų, tačiau esminis dalykas – šiandien pagrindas yra padėti Ukrainai. Mūsų visų ateitis, tai, kaip atrodys tarptautinis saugumas, sprendžiasi dabar Ukrainos mūšio lauke, dėl to visi sutarėme“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Penktadienį Seime vyksta NATO valstybių narių parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimas aptarti saugumo situacijai regione ir pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, kuris vyks Vilniuje liepos 11–12 dienomis.


Šiame straipsnyje: Seimo pirmininkėUkrainaNATOaljansaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių