A. Avulis: laukia dar ne vienas išbandymas

Vilniaus miesto tarybai trečiadienį pritarus Nacionalinio stadiono statybos koncesijos sutarties pakeitimams ir nekilnojamojo turto bendrovei „Hanner“ ketinant perimti projektą iš investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo, įmonės valdytojas Arvydas Avulis sako, kad laukia dar daug išbandymų.

„Esame sutarę principinius sprendimus – viena sąlyga buvo, kad Vilniaus miesto taryba patvirtintų šitą sprendimą, jis patvirtintas, bet mūsų laukia dar ne vienas išbandymas“, – trečiadienį interviu „Delfi“ sakė A. Avulis.

„Šiandien yra daugiau aiškumo visiems, mums taip pat, didžiausias darbas lieka susitarti su „BaltCap“ ir dar reikia bent poros pritarimų“, – pridūrė jis.

Atnaujintą koncesijos sutartį dar turės įvertinti Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), o Europos Komisija (EK) turėtų patvirtinti, kad pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba.

A. Avulis sako esantis ramus: „Esu ramus, nes nelabai ką turiu nei išlošti, nei prarasti. Manęs paprašė, aš atėjau padėti šitą klausumą išspręsti, kuris jau keturi dešimtmečiai diskutuojamas, daromas ir nepadaromas“, – teigė A. Avulis.

„Dėl VPT, visko gali būti turbūt, ir teigiamas, ir neigiamas gali būti atsakymas. VPT jau vieną kartą buvo sustabdžiusi šitą projektą, vyko pusantrų metų teismai, teismas suteikė galimybę pasirašyti sutartį, ji buvo pasirašyta. Ir dabar gali VPT suabejoti ir dėl kažkoks procesas prasidėti“, – pridūrė jis.

Nelaukčiau. Jei ką nors daryti, tai reikia daryti greitai, o jei neišeina, nesigauna, tada nereikia daryti, ir viskas.

 

Vis dėl to paklaustas, ar lauktų, jei procesai vėl užsitęstų, A. Avulis sakė tokiu atveju pasitrauksiąs.

„Nelaukčiau. Jei ką nors daryti, tai reikia daryti greitai, o jei neišeina, nesigauna, tada nereikia daryti, ir viskas. Visi skirstomės, turim visi darbo pakankamai, aš manau“, – sakė jis.

A. Avulis baiminasi galimų rizikų dėl Š. Stepukonio

A. Avulis sako, kad jei projekte išliktų ir dabartinė jo koncesininkė, investicijų bendrovė „BaltCap“, tai suteiktų jam daugiau saugumo. Vis dėlto jis teigė matantis rizikų, „Hanner“ iš „BaltCap“ įsigyjant bendrovę, kuri turėjo įgyvendinti Nacionalinio stadiono projektą ir kuriai vadovavo 40 mln. eurų iššvaistęs buvęs „BaltCap“ infrastruktūros fondo partneris Šarūnas Stepukonis.

„Mes neperimam projekto, mes perimam kompanijos akcijas ir tai gana rizikingas sandoris. (...) Kai perkam akcijas, prisiimame labai daug rizikos, nes tai kompanijai vadovavo Stepukonis ir ne vienerius metus, o Stepukonį vertinam kaip labai talentingą žmogų, nes jei sugebėjo keliasdešimt milijonų pasisavinti ir niekas to nepastebėjo, tai gali būti, kad ir mes kažko nepastebėjom perimdami tos kompanijos akcijas“, – „Delfi“ teigė A. Avulis.

„Žiūrime ne pro padidinamąjį stiklą, o pro mikroskopą ir nesame tikri, kad mes visiškai saugūs. Dėl to mums didesnis saugumas būtų, jei jie pasiliktų projekte, o mes atliktume projekte tą dalį, kurią geriausiai mokam – galim pastatyti, prisitraukti 100 mln. eurų banko paskolą ir žinom, kaip tą padaryti iki 2026 metų pabaigos“, – pridūrė jis.

Norėtume laikytis etikos ir sudaryti galimybes, kad tie žmonės, kurie patikėjo pinigus „BaltCap“, kad jie neprapultų.

 

A. Avulis teigė kol kas negalintis pasakyti, kokia forma „BaltCap“ dalyvautų projekte, svarstomos kelios versijos.

„Hanner“ valdybos pirmininkas portalui vz.lt sakė, kad šalys reguliariai susitinka ir principines nuostatas yra aptarusios. Jo tegimu, „didelių sąlygų“ jis „BaltCap“ nekelia, tačiau nori suvaldyti rizikas.

„Šis klausimas nėra lengvas, nes „BaltCap“ gina savo investuotojų poziciją ir, aišku, jie ne viską gali daryti, ko mes prašome, ir mes ne viską galime daryti, ko jie nori. Daugiau konkretizuoti negaliu, bet galiu pasakyti, kad susitartume, mums reikia daug padirbėti“, – aiškino A. Avulis.

Tuo metu „BaltCap“ partneris Simonas Gustainis teigia, kad su „Hanner“ kol kas pasiektas principinis sutarimas.

„Derybose dėl likusių detalių su „Hanner“ vis dar esame ankstyvoje stadijoje, tačiau tarybos sprendimas procesus turėtų paspartinti“, – vz.lt nurodė „BaltCap“ vadovaujantis partneris.

A. Avulis „Delfi“ taip pat teigė, kad „BaltCap“ į projektą yra investavęs dalį investuotojų pinigų, todėl jei fondas pasitrauktų visiškai, investuotojų pinigai „prapultų“.

„Norėtume laikytis etikos ir sudaryti galimybes, kad tie žmonės, kurie patikėjo pinigus „BaltCap“, kad jie neprapultų“, – teigė A. Avulis.

Anot jo, šiuo metu ieškoma būdų, kaip padaryti, kad pinigus investavę žmonės galėtų juos susigrąžinti.

„Baltcap“ labiausiai turbūt norėtų, kad sumokėtume jiems tuos pinigus, kuriuos jie investavo, ir tokia greita pabaiga, bet mes su tuo nenorime sutikti“, – „Delfi“ teigė A. Avulis.

„BaltCap“ praėjusių metų pabaigoje skelbė, kad į Nacionalinio stadiono projektavimą ir statybą investavo 8,1 mln. eurų.

A. Avulis interviu BNS anksčiau neatskleidė, už kiek jis išpirktų stadiono koncesininkės įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ pagrindinės akcininkės „Venetus Capital“ akcijas iš „BaltCap“, tačiau patvirtino, kad suma gali siekti 6 mln. arba 8 mln. eurų.

Vilniaus miesto taryba trečiadienį pritarė daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos koncesijos sutarties pakeitimams, indeksuojant projekto kainą bei jį kiek išplečiant.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
tas Avilys kartu su Bekiausiu vienoje valtyje ir dar meluoja

KLAUSIMAS

KLAUSIMAS portretas
Kiek verslininkų Vilniuje milijonieriais tapo? Jei doru verslu - LABAI šaunu. Tik keista, kad nė vienam nekyla noras tarpukario milijonieriais pasekti, tais, kurie ne tuštiems malonumams, ne varžyboms turtingiausiųjų 10-ke, ne dar, ir dar vienos nuosavybės įsigijimui savo milijonus leido, bet darbams Lietuvos ir jos žmonių gerovei. Jei šie sektų anų pavyzdžiu, visi susidėję seniausiai būtų stadioną pastatę, atsidėkojimui vilniečiams ir Lietuvai padovanoję ... :(

Senukas

Senukas portretas
Avuli i prezidentus
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių